Oyun

Sony Pandoranın Kutusu’nu Açtı! Yedi Oyun Birden!

Microsoft’un Xbox One X’i yeni satışa sunduğu bu günlerde Sony’nin yaptığı açıklama ortalığı iyice kızıştıracağa benziyor. Sony, Paris Oyun haftası fuarında tam yedi oyun duyuracağını açıkladı.

Exclusive, Yeni, Yine, Yeniden

Sony uzun süre PS4 ve PS4 Pro’nun rakip konsollardan daha güçlü olmasının keyfini ve üstünlüğünü yaşıyordu. 1080p çözünürlükte 60fps hızında oyun çalıştırabilen  PlayStation 4 ve supersampling ile 4k çözünürlük sunan  PlayStation 4 Pro Xbox One’ın yer yer 900-720 FPS’ye düşen native(yerli) çözünürlüğü karşısında oyunlarda bariz avantaj sahibiydi. Microsoft’un ağır eleştiriler sonrası donanıma önem vererek PS’dan daha güçlü ve yerel 4k/60 fps destekli konsol geliştirmesi sonucu gözler Sony’e çevrilmişti. Sony kendi platformuna özel (exclusive) oyunlarda üstünlüğü uzun süredir elinde bulunduruyor. Bir çok PS kullanıcısı Sony’nin hamlesini merak ederken açıklama PlayStation Amerika Blog sayfasından geldi. Sony, Paris Games Week’de 7 oyun duyuracağını ve 21 tane oyunla ilgili bilgi verileceğini bildirdi.

Daha Yeni Başlıyoruz

Bu arada Sony resmi Twitter hesabından da “E3 was only half the story” şeklinde açıklama yaparak yaz aylarındaki E fuarında gösterdiklerinin ellerindekinin sadece yarısı olduğunu ifade etti. Microsoft’un eski nesil konsollarının oyunlarına geriye dönük uyumluluk getirmesi ile Xbox One kütüphanesini genişletmesi hamlesine Sony zaten en iyi yaptığı şey ile cevap veriyor.

Sanal Gerçeklik Projesine Devam

Microsoft’un büyük yatırım yaptığı Kinect’i iptal etmesinin ardından yeni konsolunda VR adına da herhangi bir duyuru yapmaması kafaları karıştırmıştı. Sanal gerçeklik Windows sistemi üzerinde HoloLens ile geliştirilmeye devam etse de yeni konsolu için bu özelliğe sahip oyun duyurusu yapmadı. Sony kendi platformunda PlayStation VR ile çalışmalarına devam ediyor. Duyurulacak oyunlar içinde PlayStation VR oyunları da var. PS4 daha uzun bir süre yeni oyunlar görecek gibi.

Etiketler
Devamı

Rastgele Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin için özel

Close
Close