Nasıl YapılırSosyal Medya

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir

Günümüzde pek çok insanın severek kullandığı, hatta bağımlılık haline dönüştürdüğü sosyal medya gruplarından biri de Twitter ’dır. Hemen hemen herkesin elinden düşüremediği telefonlar ile Twitter hesabı üzerinden kullanıcılar her dakika tweet atabilmekte. Twitter 140 karakterlik kelimelere sığdırılmış, paylaşmak istediğiniz duygularınızı, fikirlerinizi yazarak hesabınız da yayınlama işlemidir. Sadece yazı değil fotoğraf ve video içeriği de paylaşabilmeniz mümkündür. Artık günümüzde TV programları, dizileri, ünlü sanatçılar bile twitter hesapları açıp aktif bir şekilde kullanmaktalar.

Twitter Hesabı Silme İşlemi

Peki, diyelim ki twitter hesabı silmek istiyorsunuz bunu nasıl yapacaksınız?  İlk olarak twitter hesabınızı silmek istediğinizde sizlere belli bir süre tanıyor. Çünkü bir daha aynı kullanıcı adını kullanarak bir hesap alamazsınız, tüm takipçileriniz ve paylaşımlarınız silineceği için twitter sizlere süre tanıyarak emin olmanızı sağlıyor. Twitter aynı zamanda sizlere tüm verilerinizi paylaşımlarınızı silmeden önce arşivlemeniz için fırsat sunuyor. Twitter verilerinizi indirebilmek için yapmanız gereken işlemler çok kolay. İlk olarak twitter hesabınızın ayarlar bölümüne gelerek hesap bölümüne giriniz. Daha sonra buradan twitter arşivi kısmından arşivle butonuna basmanız yeterli olacaktır. Oluşturulan arşiv kayıtlı olduğunuz mail adresinize iletilecektir.

Twitter Da Hesap Silme

Twitter da hesap silme işlemi diğer hesaplarınıza göre daha kolaydır tek yapmanız gereken twitter hesap silme olarak tarayıcınıza girdiğinizde karşınıza çıkan linke tıklamak buradan zaten sizlere hesabınızı silmek isteyip istemediğinizi soracaklardır. Siz kullanıcı adınızın yazılı olduğu xxx adlı kişiyi devre dışı bırak butonuna tıklayarak hesabınızı tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Twitter sizlerin hesabını hemen o anda devre dışı bırakmaz. Geçici bir süreliğine hesabı kullanmanız engellenir ama belki tekrar girmek isteyebileceğinizden dolayı twitter hesabınız silinmez. 30 günlük bir zamana veren twitter sizin tekrar hesabınıza girmek isteyebileceğinizi düşünürsek size böyle bir fırsat tanır. 30 günlük bu süreçte tekrar hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Ama hesabınız tekrar aktif olmuş olacaktır. Eğer aynı kullanıcı adını tekrar kullanmak istiyorsanız da kullanıcı adınızı hesabınızı kapatmadan değiştirip sonra gene aynı kullanıcı adını alarak hesap açabilirsiniz.

Etiketler
Devamı

Rastgele Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close