Sosyal Medya

Zengin misin? Fakir mi? Facebook artık bunu bilecek

Sosyal paylaşım ağlarından birisi olan ve oldukça tercih edilen Facebook, yeni bir sistem ile hayatınıza dahil oluyor. Facebook, patent başvurusu yapmış olup, ziyaretçilerinin sosyo-ekonomik durumunu belirleyebilecek.

Sosyal paylaşım ağlarından birisi olan ve oldukça tercih edilen Facebook, yeni bir sistem ile hayatınıza dahil oluyor. Facebook, patent başvurusu yapmış olup, ziyaretçilerinin sosyo-ekonomik durumunu belirleyebilecek.
Facebook zengin mi, fakir mi olduğunuzu anlayabilmek için patent başvurusu yapmış olup, gelen bilgilere göre ise eğitim durumunuzdan, ev sahibi olup olmadığınızdan, internet kullanımınızdan ekonomik durumunuzu anlayabilecek.Cuma günü açıklanmış olan Facebook’un yeni sisteminde bu amacın aslında reklam kullanıcılarının doğru kişilere sunulabilmesi amacı ile kullanılacak. Bu şekilde satış için reklam veren kişiler de doğru erişim ile ihtiyacı olan ve alma gücü yüksek kişilere reklamlar iletilecek. Sponsorlu paylaşımların doğru kitlelere ulaştırması demek tabi ki bu reklam gücünün artması anlamına da gelmektedir.Sosyal medya kullanıcılarının nereleri ziyaret ettiği, hangi aygıtları kullandığı, hangi aygıtlar üzerinden internet bağlantısı kurduğu gibi bilgilere erişerek kişilerin ilgi alanlarını belirleyip, buna göre reklam yayınlaması bekleniyor. Tabi ki bu da insanların sponsorlu reklamları paylaşması demek kişilerin ilgi alanlarına göre yayınlanma imkanını doğruyor.Facebook Sponsor Uygulamasında GelişmeSon zamanlar da gelen haberlere göre Facebook sosyal medya hesaplarının çok fazla ilgi kaybetmesi onun bittiği anlamına gelmiyor. Çünkü Facebook hesaplarına bağlı birden fazla oyun, uygulama olması Facebook’tan sizleri koparmıyor.

Aynı zaman da ne kadar farklı sosyal medya ağları kursanız da Facebook ilk göz ağrınız olmasından dolayı aranızda ki bağ kopmuyor. Facebook’da durumun farkında olacak ki yeni güncellemeler için uğraşmaya devam ediyor.

Kaynak: https://www.nutuk.com.tr/haberler/facebook-zengin-mi-fakir-misiniz-anlayacak-236

Etiketler
Devamı

Rastgele Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close